Wszystkie nasze serie żelazek: Cobra Mizuno , Boston Golf...

Dodaj zestaw żelazek do swojej torby golfowej, aby cieszyć się szerokim zakresem uderzeń. Odkryj naszą serię ironów dla leworęcznych i praworęcznych.

+ więcej filtrów

Żelazka są zazwyczaj używane do pokonywania mniejszych odległości niż fairway wood i hybryda, a także realizowania podejść blisko green . Możliwości uderzeń są nieograniczone, potrzebna jest tylko odpowiednia seria.

Jak wybrać zestaw ironów

Po pierwsze, istnieje 9 numerów ironów ponumerowanych od 1 do 9, począwszy od najbardziej zamkniętego loftu i najdłuższego shaftu (1-iron) do najbardziej otwartego i court (9-iron). Serię uzupełniają wedges. Te wedges są specyficzne, ponieważ mają litery: PW (dla Pitching-Wedge), GP (Gap-Wedge) lub UW (Utility-Wedge) lub AW (Approach-Wedge), SW (Sand-Wedge) i LW (Lob-Wedge) i są rozróżniane przez ich otwarcie.

W odniesieniu do główki kija, im cieńsza podeszwa (w tym przypadku nazywana ostrzem), tym delikatniejszy, ale dokładniejszy będzie strzał. I odwrotnie, im szersza podeszwa, tym bardziej wybaczający błędy będzie kij (idealny dla początkujących).

Jeśli chodzi o trzonki, istnieją dwa materiały: stal (stal w języku angielskim) i grafit, z których oba można podzielić na trzy główne rodziny flex (elastyczność) od najbardziej miękkich do najbardziej sztywnych: Lady/Senior, Regular i Stiff.